• Vlak literatúry

• Do galérie Vlak literatúry boli pridané fotografie.

V stredu, 12. septembra, sme sa s niektorými žiakmi siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka vybrali na železničnú stanicu v Kokave nad Rimavicou, privítať netradičný vlak – Vlak literatúry.  Na stanici sme si najskôr pripomenuli 110. výročie (26. 10. 1908) príchodu prvého vlaku do Kokavy nad Rimavicou. Po príhovore pána starostu zahrala dychová hudba Kokavčanka. Potom sa žiakom a prítomným na stanici prihovoril docent Július Lomenčík, ktorý pripomenul významné osobnosti literatúry a medzi zaujímavosťami spomenul aj svoje niekdajšie pôsobenie na škole v našej obci. Žiaci na pamiatku dostali suvenír – magnetku v tvare cestovného lístka.

• Deń jazykov

• Do galérie Deń jazykov boli pridané fotografie.

Dňa 26. septembra sme pre žiakov druhého stupňa  pripravili jazykový deň v rámci Európskeho dňa jazykov- od začiatku týždňa boli vo vestibule vystavené tri banery s informáciami o jazykoch sveta, okolo ktorých žiaci chodili a čítali. A to, či čítali správne ako i to, čo si z nich zapamätali sme si vyskúšali hneď v prvej súťažnej disciplíne, ktorou bol súťažný kvíz, ktorý bol pripravený pre každú súťažiacu triedu.  Nasledovali ďalšie zábavné aktivity, ktorými sme žiakom vyplnili celé dopoludnie- spoznávali azbuku, skladali jazykové puzzle, učili sa posunkovú reč a rýchlokurzom vo vybraných cudzích jazykoch sa oboznamovali so základnými frázami. V čase veľkej prestávky sa žiaci chuťami premiestnili do rôznych krajín sveta.  Žiačky z deviateho ročníka im za pomoci pani učiteliek angličtiny pripravili ochutnávku typických jedál z Ameriky, Poľska, Maďarska, Mexika, Česka, Francúzska, Švajčiarska,Talianska, Rakúska a Grécka. Tento jazykový deň sme si užili a domov sme odchádzali vedomostne obohatení, plný zážitkov a pozitívnych dojmov. Pripomenutie a oslavu medzinárodného jazykového dňa sme zavŕšili exkurziou žiakov na medzinárodnom jazykovom festivale Lingvafest v Bratislave, ktorá sa konala 28. Septembra.

• Imatrikulácia žiakov prvého ročníka

• Do galérie Imatrikulácia žiakov prvého ročníka boli pridané fotografie.

Dňa 18. septembera sa v areáli našej základnej školy konala imatrikulácia prvákov. Imatrikulácia prebiehala v téme „Cesta okolo sveta“, ktorú pre prváčikov pripravili žiaci IX. ročníka pod vedením p. učiteliek. Prváci si na desiatich stanovištiach, ktoré predstavovali rôzne krajiny sveta, vyskúšali svoje zručnosti, pohybové schopnosti ako i motoriku v rôznych úlohách. Vo Francúzsku skladali puzzle, v Austrálii sa zahrali na klokanov a zaskákali si vo vreciach, na Slovensku si v sprievode hudobných nástrojov zaspievali ľudové pesničky, v Rusku sa povozili na saniach, v Egypte triafali loptičkou do otvoru pyramídy, v Španielsku sa pokúsili chytiť býka, v Antarktíde stavali eskimákom iglu, v Taliansku si z cestovín vyrobili náramok, v Amerike spolu s indiánom triafali lukom do terča, v Číne hľadali v miske s ryžou poklad. N každom stanovišti dostali za splnenú úlohu na svoju mapu sveta pečiatku. Po splnení všetkých úloh boli odmenení diplomom o pasovaní prvákov a sladkou odmenou. Domov odchádzali plní zážitkov, elánu a nadšenia.

• Vlak literatúry

• 8. 10. 2018
                • Do galérie Vlak literatúry boli pridané fotografie.

• Deń jazykov

• 8. 10. 2018
                • Do galérie Deń jazykov boli pridané fotografie.

• Imatrikulácia žiakov prvého ročníka

• 8. 10. 2018
                • Do galérie Imatrikulácia žiakov prvého ročníka boli pridané fotografie.

• Základná škola s materskou školou Kokava nad Rimavicou
          • Štúrova č. 70 Slovakia
          • Mgr. Janka Gondová/ riaditel@zskokava.sk Mgr. Jana Šimonová /jana.simonova@zskokava.sk Mgr. Lucia Batyasová /lucia.batyasova@zskokava.sk Mgr. Janka Becániová /janka.becaniova@zskokava.sk Mgr. Renáta Boráková /renata.borakova@zskokava.sk Mgr. Mária Darážová /maria.darazova@zskokava.sk Mgr. Alexandra Ďurianová /alexandra.durianova@zskokava.sk Mgr. Zuzana Gaštanová /zuzana.gastanova@zskokova.sk Ing. Mgr. Ján Hoffman /jan.hoffman@zskokava.sk Mgr. Eva Jančová /eva.jancova@zskokava.sk Mgr. Monika Libiaková /monika.libiakova@zskokava.sk Mgr. Štefánia Liptáková /stefania.liptakova@zskokava.sk Mgr. Petra Ridzoňová /petra.ridzonova@zskokava.sk Mgr. Henrieta Skalošová /henrieta.skalosova@zskokava.sk Mgr. Martina Šatarová /martina.stierankova@zskokava.sk Mgr. Eva Švingálová /eva.svingalova@zskokava.sk Mgr. Anna Vrábľová /anna.vrablova@zskokava.sk Mgr. Monika Vrábľová /monika.vrablova@zskokava.sk Mgr. Lucia Zelinova /lucia.zelinova@zskokava.sk Iveta Gaštanová /iveta.gastanova@zskokava.sk Igor Oláh /igor.olah@zskokava.sk Mariana Obročníková Ivana Šuniarová Mgr. Stanislava Vrábľová Lenka Blahutová Zdenka Zvarová