• Príbeh hudby

• Do galérie Príbeh hudby boli pridané fotografie.

V októbri sme žiakom našej školy ponúkli možnosť kultúrneho vyžitia a to pripojením sa na online vysielanie koncertu bratislavského filharmonického chlapčenského zboru, ktorý vysielal svoj koncert pod názvom "Príbeh hudby"

• Týždeň anglickej konverzácie s native lektorom

• Do galérie Týždeň anglickej konverzácie s native lektorom boli pridané fotografie.

V dňoch 22. októbra až 26. októbra sa na našej škole konal týždeň anglickej konverzácie s rodenou lektorkou Beverly Owen z Austrálie. Beverly sa každý deň po dve vyučovacie hodiny venovala každej triede na druhom stupni. Žiaci boli nadšení a každý deň sa tešili na hodiny s Beverly, ktoré boli plné hier a zábavy popri ktorých sa samozrejme museli rozprávať len a len po anglicky. V posledný deň kurzu každý účastník obdržal certifikát.

• Beseda v MĽK

• Do galérie Beseda v MĽK boli pridané fotografie.

Dňa 14. novembra sa žiaci 9. ročníka zúčastnili besedy v miestnej ľudovej knižnici, ktorú viedla p.Lančoková. Témou besedy bola prvá svetová vojna a vznik ČSR s dôrazom na  vojnové a povojnové dejiny našej obce. Z besedy odchádzali žiaci vedomostne bohatší a  národne uvedomelejší.

• Dejepisný workshop

• Do galérie Dejepisný workshop boli pridané fotografie.

12. novembra sa na našej škole už druhý rok uskutočnil zážitkový dejepisný workshop pre žiakov deviateho ročníka tentokrát pod názvom Rozhodovanie. Lektori počas tohto workshopu otvárali tému nútenej migrácie, antisemitizmu, xenofóbie. Naši deviataci prežili postupnú premenu spoločenskej atmosféry v období tridsiatych rokov 20. storočia v Československu i na Slovensku. Workshop v dobových reáliách demonštroval princípy fungovania zastupiteľskej demokracie, ale i vzostup antisemitizmu, neznášanlivosti a xenofóbie v spoločnosti a zároveň predstavoval tému migrácie z pohľadu jednotlivca. Cez skutočný príbeh, prostredníctvom štrukturovanej drámy a hrania rolí si žiaci priblížili dilemy, ktorým ľudia v tom čase čelili.

• Deň zdravej výživy

• Do galérie Deň zdravej výživy boli pridané fotografie.

16. októbra sa na našej škole konal už tradične Deň zdravej výživy. Tento rok sa jeho prípravy zhostili žiaci VIII. ročníka pod vedením triednej pani učiteľky Mgr. A. Ďurianovej. To, ako si na tom dali záležať, bolo vidieť hneď na prvý pohľad. V našej školskej jedálni na nás čakalo niekoľko stolov, ktoré sa prehýbali od toľkých zdravých maškŕt- jednohubky či chlebíky s rôznymi zdravými pomazánkami ako aj sladké dobroty a koláčiky. A to všetko pripravené z ovocia a zeleniny. Oku lahodiace a chuťovým pohárikom hladiace zdravé dobroty boli navyše dodekorované jesennou výzdobou vyrobenou taktiež z ovocia a zeleniny. V tento deň určite ani jeden žiak neodchádzal s prázdnym bruškom a aj v tento deň sme žiakom ukázali, že maškrtiť sa dá aj zdravo.

• Príbeh hudby

• 16. 11. 2018
                • Do galérie Príbeh hudby boli pridané fotografie.

• Týždeň anglickej konverzácie s native lektorom

• 15. 11. 2018

• Beseda v MĽK

• 14. 11. 2018
                • Do galérie Beseda v MĽK boli pridané fotografie.

• Dejepisný workshop

• 14. 11. 2018
                • Do galérie Dejepisný workshop boli pridané fotografie.

• Deň zdravej výživy

• 14. 11. 2018
                • Do galérie Deň zdravej výživy boli pridané fotografie.

• Základná škola s materskou školou Kokava nad Rimavicou
          • Štúrova č. 70 Slovakia
          • Mgr. Janka Gondová/ riaditel@zskokava.sk Mgr. Jana Šimonová /jana.simonova@zskokava.sk Mgr. Lucia Batyasová /lucia.batyasova@zskokava.sk Mgr. Janka Becániová /janka.becaniova@zskokava.sk Mgr. Renáta Boráková /renata.borakova@zskokava.sk Mgr. Mária Darážová /maria.darazova@zskokava.sk Mgr. Alexandra Ďurianová /alexandra.durianova@zskokava.sk Mgr. Zuzana Gaštanová /zuzana.gastanova@zskokova.sk Ing. Mgr. Ján Hoffman /jan.hoffman@zskokava.sk Mgr. Eva Jančová /eva.jancova@zskokava.sk Mgr. Monika Libiaková /monika.libiakova@zskokava.sk Mgr. Štefánia Liptáková /stefania.liptakova@zskokava.sk Mgr. Petra Ridzoňová /petra.ridzonova@zskokava.sk Mgr. Henrieta Skalošová /henrieta.skalosova@zskokava.sk Mgr. Martina Šatarová /martina.stierankova@zskokava.sk Mgr. Eva Švingálová /eva.svingalova@zskokava.sk Mgr. Anna Vrábľová /anna.vrablova@zskokava.sk Mgr. Monika Vrábľová /monika.vrablova@zskokava.sk Mgr. Lucia Zelinova /lucia.zelinova@zskokava.sk Iveta Gaštanová /iveta.gastanova@zskokava.sk Igor Oláh /igor.olah@zskokava.sk Mariana Obročníková Ivana Šuniarová Mgr. Stanislava Vrábľová Lenka Blahutová Zdenka Zvarová